Vyhledat na webu

Zavřít

Edukace online

pojďme si vytvořit

Připravili jsme pro Vás jednoduché návody na tvorbu zajímavých rukodělků, které si můžete vyrobit u sebe doma.

návod jak si vytvořit: Plstění

návod jak si vytvořit: Monotyp 

návod jak si vytvořit: Potvůrky z přírodnin 

návod jak si vytvořit: Škrábaná kresba

adventní edukace

První adventní edukace: Pojďme spolu do Betléma

Druhá adventní edukace: Kozlík

Třetí adventní edukace: Radostná zpráva

Čtvrtá adventní edukace: Světlo


Na skok v ateliéru

Připravili jsme pro vás sérii videonávodů, které napoví, jak si doma jednoduše vytvořit výtvarný objekt inspirovaný některým z našich sbírkových předmětů. 

Edukátorky se v době uzavření galerií rozhodly vytvořit projekt, který by nahradil výtvarné workshopy v galerii a v ateliéru.
Ačkoli tradičně workshopy zaměřujeme na konkrétní díla přímo v expozici a často se přikláníme k použití netradičních materiálů a technik, které si běžně doma nezkusíte, nyní jsme přistoupili k opačnému řešení. Vytvořte si doma, snadno a z materiálů, které jsou běžně dostupné (často jde o recyklaci věcí z domácnosti, které bychom jinak vyhodili) objekt, který je inspirovaný výtvarnými díly z depozitáře AJG.


pracovní listy Alois Boháč

První online pracovní listy jsou na světě. Tématicky jsou zaměřeny na výstavu Meziprůzkumy | sbírka AJG 1300 - 2020, konkrétně na malíře Aloise Boháče a Karla Valtra. Jak budete pracovní listy procházet a plnit zadané úkoly, budeme rádi, když nám svá díla vyfotíte a zašlete na mail friessova-staneva@ajg.cz. Pracovní listy si buď můžete vytisknout, nebo je jen otevřít na počítači a začít tvořit.pracovní listy Karel Valter