Vyhledat na webu

Zavřít

Anotace


Přírodou i chrámem


Příroda i chrám jsou prostorem pro rozjímání, kde můžeme prožívat pocit posvátna. Mají spolu hodně společného a vzájemně se ovlivňují. Můžeme se jimi inspirovat, a také to často děláme. Propojení obou prostorů je velmi patrné v dávné i moderní architektuře, v umění, literatuře i filosofii.

Možné inspirační zdroje


Podmínky účasti


Přihlásit se může vyučující jakéhokoliv předmětu, který dokáže motivovat děti k tomu, aby aktivně a tvořivě pracovaly. Výsledek práce vystavíme nebo umožníme prezentaci v rámci vernisáže. Je však nutné se přihlásit e-mailem (alsovazeme@ajg.cz nebo chrastinova@ajg.cz).


Vernisáž


Vernisáž proběhne 3. března 2025 v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou od 10:30. Prosíme o informaci, zda se budete účastnit i vernisáže.


Dodání prací do AJG


Elektronické dokumenty lze odevzdávat skrze odkazy e-mailem. Ostatní práce můžete posílat poštou na níže uvedené adresy, také je lze odevzdávat osobně po předešlé telefonické domluvě v Českých Budějovicích nebo v Hluboké nad Vltavou. Pokud budete připravovat jakýkoli druh vystoupení, které bude možné realizovat při vernisáži, prosíme o informaci e-mailem (zahrnutí do programu vernisáže, požadavky na technické zajištění atd.).

Práce je možné odevzdat do 15. února 2025.


Při dodání vícedílných 3D prací se specifickými nároky na instalaci - prosíme o náčrt či fotografii optimálního seskládání.

Alšova jihočeská galerie, 373 41 Hluboká nad Vltavou 144

Wortnerův dům, U Černé věže 22, 370 01 České Budějovice

 

Termíny

30. 1. 2025 – přihlášení se do projektu e-mailem

15. 2. 2025 - odevzdání prací

3. 3. 2025 - vernisáž v 10:30 hod. v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou


Výstava potrvá až do 30. dubna 2025.

Práce bude možné vyzvednout po skončení výstavy buď v AJG v Hluboké nad Vltavou, nebo ve Wortnerově domě – vždy po předešlé telefonické domluvě.

 

Organizační tým


Organizační tým je složen z lektorek edukačního oddělení Alšovy jihočeské galerie.

Mgr. Eva Drančáková

MgA. Irena Friessová Staneva

Bc. Andrea Chrastinová

Mgr. Adéla Procházková


Kontakt


T: +420 774 046 008

E: chrastinova@ajg.cz | alsovazeme@ajg.cz